مارس 5, 2021 توسط sobhan 0

امنیت تگ ( اکسس کنترل آسانسور و دربازکن )

امنیت تگ و کارت RFID در وحله اول به امنیت سیستم های RFID برمیگردد . تگ RFID چقدر امنیت دارد و اینکه امنیت کلید بیشتر است یا امنیت تگ را باید در کنار سهولت و مشکلات پیش رو در نظر گرفت . هک اکسس کنترل اگر خواسته ها به دقت مشخص نشوند راحت خواهد بود !

هک اکسس کنترل : همانطور که کلیدها قابل هک شدن هستند تگ آسانسور و دربازکن نیز قابل هک شدن هستند . اما هر کدام وجهه امنیتی متفاوتی دارند .

آسانسور بیشتر نیاز به کنترل دسترسی دارد و امنیت خانه را نباید به امنیت آسانسور منوط کرد . هر ساختمان آسانسور داری یک راه پله نیز دارد که امنیت آن نهایت به امنیت یک کلید بستگی دارد . بنابراین امنیت درب ورودی به خانه باید در اولویت اول باشد .

امنیت اکسس کنترل آسانسور و دربازکن به راحتی به خطر نمی افتد مگر اینکه فرد متخاصم دستگاه خاصی داشته باشد و یا به تگ افراد دسترسی پیدا کند و یا به مدار اکسس کنترل دسترسی و مسلط باشد . البته وقتی اکسس کنترل برای نصب درب ورودی استفاده می شود ، امنیت آن منوط به امنیت فیزیکی است زیرا در صورتی که متخاصم به رله داخلی اکسس کنترل یا تگ خوان دست یابد باز کردن درب بسیار سهل است.

برای جلوگیری از دسترس پذیری دستگاه تگ ریدر ، آن را داخل قرار می دهند که کسی نتواند به آن آسیب برساند .

امنیت تگ از امنیت کلید بسیار بیشتر است اما مثل کلید فلزی تگ نیز قابل کپی شدن است و حتی راحت تر! کپی برداری از تگ توسط یک دستگاه الکترونیکی انجام میشود . امنیت اکسس کنترل وقتی قابل قبول است که البته سیم کشی و امنیت فیزیکی به خوبی انجام شده باشد . یک راه ایجاد امنیت فیزیکی بیشتر ، استفاده از اکسس کنترل های دو تیکه است .

البته ناگفته نماند که برای متخصص فنی ، باز کردن (هک کردن) یک درب تجهیز شده با اکسس کنترلی که از رله داخلی آن بعنوان فرمان بازگشایی درب استفاده شده است می تواند سریع تر و ساده تر از باز کردن قفل در با کلید باشد (به دلایل امنیتی از توضیحات پرهیز میشود) برای پیشگیری از هک شدن بهترین پیشنهاد استفاده از اکسس کنترل دوتیکه است .

مشاوره امنیتی در خصوص خرید و نصب اکسس کنترل آسانسور و دربازکن : هرگونه ابهام یا نگرانی دارید با ما مشورت کنید .

بخصوص برای درب ورودی آپارتمان ، امن تر است که از اکسس کنترل دو تیکه که ریدر یا آنتن بیرون و در دسترس عمومی است و بخش پردازش و رله که در داخل محافظت شده قرار دارد استفاده نمود .

خرید تگ خوان و تگ – قیمت تگ و هزینه نصب تگ : اینجا ببینید

دانلود فایل امنیت RFID : دانلود کنید