جولای 30, 2021 توسط sobhan 0

کلید تگ کامپیوتر ( تگ کامپیوتر )

تگ کامپیوتر یا کلید تگ کامپیوتر برای روشن کردن کامپیوتر بکار می رود . تگ کامپیوتر مبتنی بر تکنولوژی RFID می باشد که جایگزین کلید پاور کامپیوتر است و در نتیجه فقط اشخاصی که تک دارند می توانند از آن کامپیوتر استفاده کنند . تگ RFID در انواع جاسوییچی ، تگ برچسبی و کارت موجود هستند .

برای افزایش امنیت کامپیوتر شخصی و اداری ، می توان اکسس کنترل RFID یا همان تگ ریدر را جایگزین کلید فشاری یا لمسی کامپیوتر کرد . در این حالت برای افراد مجاز تگ یا کارت rfid تعریف شده و فقط آنها می توانند از آن کامپیوتر استفاده کنند .

خرید برد RFID کامپیوتر : برد RFID پاور کامپیوتر یا لپ تاپ در واقع همان اکسس کنترل RFID است که در داخل و در جای قبلی کلید پاور کامپیوتر نصب می شود . این برد با ولتاژ ۱۲ ولت تغذیه می شود .

نصب تگ کامپیوتر ( جانمایی کلید تگ یا اکسس کنترل کامپیوتر ) : اینکه در کدام قسمت پاور اکسس را نصب کنید بستگی به اندازه برد و جنس کیس کامپیوتر دارد . اگر کیس یا جاهایی از آن پلاستیکی است میتواند جای مناسبی باشد . پشت کلید نیز اگر فضای لازم داشته باشد قابل نصب خواهد بود . تغذیه برد را مستقیماً از پاور بگیرید . پاور اکسس دوتیکه هم گزینه مناسبی است . برد در داخل نصب شده و آنتن در بیرون نصب می شود .