ژانویه 6, 2019 توسط sobhan 0

ابزار مهندسی معکوس GHIDRA

NSA یک نرم افزار مهندسی معکوس رایگان برای آنالیز کدها منتشر کرده است که با زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده است و روی ویندوز، مک و لینوکس قابل اجراست. این نرم افزار دارای محیط گرافیکی GUI است.

آژانس امنیت ملی ایالات متحده این ابزار مهندسی معکوس رایگان را در کنفرانس امنیتی آتی RSA که در ابتدای ماه مارس در سانفرانسیسکو برگزار می شود، منتشر خواهد کرد. این نرم افزار GHIDRA نام دارد و به لحاظ فنی، یک disassembler است که فایل های اجرایی را به مجموعه های تفکیک شده می شکند و پس از آن برای انسان قابل تجزیه و تحلیل خواهد بود… این نرم افزار برای بررسی و شناسایی مالوار نیز قابل بکارگیری برای متخصصان شبکه نیز خواهد بود.

GHIDRA همچنین می تواند فایل های dinaries را برای تمام سیستم عامل های اصلی مانند ویندوز، مک، لینوکس، اندروید و iOS، تجزیه و تحلیل کند. معماری مدولار آن اجازه می دهد تا کاربران بتوانند بسته ها و ویژگی های دیگری را اضافه نمایند..

در مقایسه با IDA، IDA بسیار گران بوده و در سمت مقابل به گفته اکثر کاربران GHIDRA کندتر از IDA است، اما NSA میتواند از منبع باز بودن این محصول خود بهره برده بطوری که این نرم افزار از IDA پیش بیافتد.

از فروشگاه ابزارها و تجهیزات امنیتی ما دیدن کنید:

ابزارهای امنیتی موبایل و رایانه

تجهیزات امنیتی خودرو

تجهیزات امنیتی اماکن

وبسایت خود را با کیفیت، امن و مقرون بصرفه در هاست نگار بسازید:

هاست نگار