ژانویه 5, 2019 توسط sobhan 0

چه اطلاعاتی از شما در دست مایکروسافت است؟! حریم خصوصی معکوس!

مایکروسافت قصد دارد به شما بگوید که چه اطلاعاتی از شما در اختیار مایکروسافت است. اطلاعاتی که شما از آن خبر ندارید؟!

پروژه Bali می تواند در مورد اطلاعات جمع آوری شده از کاربران به آنها کمک کند.

در حالی که فیس بوک و غول های تکنولوژی دیگر درگیرمسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی هستند، مایکروسافت درحال کار کردن بر روی یک پروژه جدید به نام “بالی” است که کاربران را در مورد اطلاعاتی که در اینترنت در دسترس قرار داده اند آگاه کرده و به آنها این امکان را می دهد که روی اطلاعاتشان کنترل داشته باشند. این پروژه، که در حال حاضر در مرحله آزمایشی خصوصی بوده، توسط مایکروسافت در حال تحقیق است. صفحه وب پروژه بالی در حال حاضر غیرقابل دسترسی است اما ZDNet متوجه شده است که افرادی دارای یک کد برای ورود به سیستم هستند و افرادی بدون کد اجازه دسترسی می توانند ورود کنند، وجود دارد. صفحه «درباره» پروژه، اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت آن ارائه می دهد و می گوید:

“بانک جدید داده های شخصی به کاربران کمک می کند که بروی اطلاعات موجود در مورد خودشان در اینترنت کنترل داشته باشند…. این بانک اطلاعاتی به کاربران این امکان را می دهد که تمام داده های (خام و منتج شده) تولید شده توسط آنها را ذخیره کنند. این سایت به کاربر اجازه می دهد تا اطلاعات را ببیند، مدیریت کند، کنترل کند، به اشتراک بگذارد و کسب درآمد کند”

پروژه بالی می تواند بسیار هیجان انگیز باشد و در مورد شما اطلاعاتی ارائه کند که خودتان از آن ها خبر نداشته و هیجان زده شوید. این پروژه به نام “حریم خصوصی معکوس” نیز شهرت دارد.