ژانویه 23, 2019 توسط sobhan 0

بهترین پلاگین های امنیتی وردپرس

همانطور که می دانید وردپرس محبوبترین CMS در طراحی وبسایت در جهان است و اما همین محبوبیت باعث هجوم هکرها نیز شده است. در نگاه اول، هسته وردپرس بسیار امن است اما با نصب پلاگین ها و قالب ها، امنیت تقلیل یافته و یا در سایت حفره های امنیتی بوجود خواهد آمد. برای تامین امنیت وردپرس افزونه های متنوعی وجود دارند که بنا بر بررسی همیار امنیت، تعدادی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس معرفی می شوند. در نظر داشته باشید هرچند افزونه های امنیتی رایگان می توانند به بهبود امنیت سایت شما کمک کنند اما انتخاب مطمئن و کاملی برای سایت های حرفه ای نخواهند بود. بنابراین اگر وبسایت شما یک کسب و کار متوسط رو به پیشرفته است لازم است که برای تامین امنیت وبسایت خود هزینه کنید.

چهار افزونه/پلاگین محبوب برای تامین امنیت یک وبسایت وردپرسی عبارتند از:

۱- افزونه امنیتی SUCURI: یک پلاگین برای فایروال ابری، CDN، مانیتورینگ و محافظت از DDoS است. این افزونه امنیتی وردپرس توسط یک تیم از کارشناسان امنیتی وردپرس ایجاد شده است. استفاده از این افزونه کاملا رایگان بوده و هم نظارت مستمر داشته و هم باعث بهبود سطح امنیتی وبسایت می شود. هنگام نصب افزونه، سایت شما بطور خودکار اسکن شده و فایل های آلوده و اجزای تضعیف کننده امنیت ویسایت را معرفی می کند. این پلاگین تامین کننده امنیت وردپرس، با نظارت منظم و اسکن جهت شناسایی بدافزار و نیز پروتکل های امنیتی، موجب حفاظت سایت در برابر تهدیدات و آسیب پذیری های آنلاین خواهد شد.

شما می توانید این افزونه را از اینجا دانلود کنید: SUCURI

2- افزونه امنیتی WordFence: یکی از بهترین پلاگین های رایگان تامین امنیت وردپرس افزونه
WordFence Security است که از مهمترین ویژگی های آن می توان نظارت بلادرنگ، حفاظت از صفحه ورود، عدم اجازه ورود به IPهای مشکوک و مجهز به فایروال را نام برد. نسخه غیر رایگان آن دارای ویژگی های اضافی نظیر محافظت در برابر تهدیدات بصورت بلادرنگ، فایروال بهبود یافته، احراز هویت دوعاملی، حفاظت جغرافیایی، پشتیبانی اختصاصی، حفاظت از هرزنامه ها و سایر می باشد.

شما می توانید این افزونه را از اینجا دانلود کنید:Wordfence

3- افزونه امنیتی All In One WP Security & Firewall: این افزونه یکی از محبوبترین افزونه های امنیتی وردپرس است. سادگی پیکره بندی آن یکی از ویژگی های متمایز آن است. این افزونه دارای یک سیستم درجه گذاری منحصربفرد بوده و بخش های مختلف وبسایت را از لحاظ سطح امنیتی درجه بندی کرده و ضعف های هر بخش را جهت اقدام برای بهبود مشخص می کند. نمایش بخش های ضعیف بصورت بصری بوده و به راحتی قابل رؤیت است. از جمله امکانات افزونه امنیتی All In One WP Security & Firewall عبارتند از: جلوگیری از تلاش های ورود غیرمجاز، امنیت حساب های کاربری، فایروال، حفاظت از پایگاه داده وردپرس، لیست سیاه وبسایت ها و آی پی های خاص. بعلاوه، وجود اسکنر امنیتی داخلی در این افزونه باعث محافظت سایت در برابر حملات هکرها می شود.

شما می توانید این افزونه را از اینجا دانلود کنید: All In One WP Security & Firewall

4- افزونه امنیتی iThemes Security: از دیگر افزونه های امنیتی وردپرس افزونه iThemes Security است که در دو نسخه رایگان و غیر رایگان در مخزن افزونه های وردپرس موجود است. در صورتی که می خواهید تمام پیرامون امنیت وبسایت خود ار تحت نظارت و حفاظت امنیتی قرار دهید از نسخه غیر رایگان آن استفاده کنید.

شما می توانید این افزونه را از اینجا دانلود کنید: iThemes Security

بطور کلی هنگام تأمین امنیت وبسایت نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • پس از نصب هر یک از افزونه های امنیتی فوق، بروز رسانی و هشدارهای امنیتی آن را تحت کنترل داشته باشید.
  • توصیه می شود از نصب افزونه های غیر ضروری اجتناب کنید. و در صورت نصب، به ضعف ها و آسیب پذیری های سابق و نیز برطرف سازی آنها توجه لازم را داشته باشید.
  • حتی الامکان از نصب پلاگین ها و قالب های رایگان اجتناب کنید. برای امنیت بایستی هزینه کرد.
  • پشتیبانی وبسایت و میزبان هاست را به شرکت های معتبر بسپارید.
  • در حفظ اطلاعات و حریم خصوصی کاربران کوشا باشید.
  • بده بستان بین امنیت، سرعت و فضا را مدنظر قرار دهید تا سایت امن و بهینه ای داشته باشید.
  • پیوسته بروز باشید.

از ما حمایت کنید