آگوست 1, 2021 توسط sobhan Off

امنیت آسانسور | کارت ، تگ ، ریموت | امن سازی آسانسور

امنیت آسانسور یا بعبارتی امن سازی آسانسور برای جلوگیری از سرقت و سوء استفاده به دو صورت انجام می شود : اختصاصی کردن استفاده از آسانسور و نیز تردد به طبقات آسانسور با استفاده از اکسس کنترل و نصب دوربین مداربسته . امنیت آسانسور علاوه بر امنیت جانی و ایمنی آن ، به محدودیت تردد نیز مربوط می شود و از این رو با استفاده از تگ و کارت تردد مجاز ، امنیت ورود به طبقات در برابر سرقت بالا می رود.

آسانسور کارتی یکی از راه های تامین امنیت آسانسور از لحاظ سرقت و نفوذ می باشد . راه کارهای متنوعی در خصوص تگ دار کردن آسانسور یا محدودیت تردد وجود دارد که در ادامه توضیح داده می شوند.

دغدغه امنیتی آسانسور از آنجا به وجود می آید که سارق یا فرد غیرمجاز می تواند از آسانسور به جلوی درب واحدها نفوذ کند و آسانتر اعمال بدخواهانه خود را انجام دهد . از این رو امنیت آسانسور اهمیت می یابد .

آسانسور ضد سرقت ( تامین امنیت آسانسور ) یعنی مجهز کردن آسانسور به اکسس کنترل به گونه ای که هر یک از ساکنین فقط با تگ یا کارت بتوانند تردد کنند و فقط به طبقه خودشان یا کلیه طبقات.

امن سازی آسانسور با استفاده از دوربین بیشتر جنبه بازدارندگی دارد و مانع ورود شخص غیر مجاز نمیشود . بنابراین یک سارق با نقاب می تواند به خواسته خود برسد . بنابراین نصب دوربین در داخل کابین آسانسور راه حل کاملی برای تامین امنیت ساختمان نیست.

افزایش امنیت آسانسور با استفاده از اکسس کنترل بدین صورت است که فقط افرادی بتوانند از آسانسور استفاده کنند که تگ ، کارت و یا رمز داشته باشند . در این حالت با گرفتن تک جلوی اکسس کنترل یا تگ ریدر ، کلیدها فعال شده و می توان به طبقه مجاز یا طبقات تردد کرد .

برای امن سازی آسانسور مدل اکسس کنترل توکار پیشنهاد می شود. در این نوع دستگاه های کنترل تردد ، دستگاه زیر پنل نصب می شود و در نتیجه قابل دستکاری هم نیست .

برای امن سازی آسانسور با استفاده از اکسس کنترل تماس بگیرید .

🔴 برای امن سازی آسانسور ، بایستی توکار نصب شود

🟡 دو مدل پیشنهادی توکار عبارتند از : هوشمند دارای مد مهمان تا ۱۶ طبقه ، مدل توکار ساده تا ۸ طبقه

کنترل تردد آسانسور توکار مدل هوشمند
کنترل تردد آسانسور توکار مدل ساده
مثال برای مکان تگ خوان (جاهای دیگر نیز قابل نصب است که بستگی به مدل آسانسور دارد)

اکسس کنترل توکار : دو مدل دستگاه کنترل تردد آسانسور توکار که خدمات نصب و پشتیبانی توسط همیار امنیت انجام می شوند عبارتند از :

فروش ، نصب و تعمیرات اکسس کنترل آسانسور و دربازکن کارتی : ۰۹۱۲۴۶۰۴۸۹۹

نصب دوربین مداربسته در داخل آسانسور :

برای افزایش امنیت آسانسور معمولا از دوربین های مداربسته نیز استفاده می شود. در داخل آسانسور نیز می توان دوربین مداربسته نصب کرد.