جولای 8, 2018 توسط sobhan 0

آنتی کیلاگر

در صورتی که نگران به خطر افتادن موارد زیر هستید متن زیر را مطالعه کرده و ضد کیلاگر مناسب نصب نمایید:

1- نام کاربری و پسوردهایتان

2- اطلاعات کارت بانکی نظیر CVV و رمز دوم

3- خرید یک جنس غیرمجاز توسط یک خلاف کار اما پرداخت با نام و حساب بانکی شما

همانطور که می دانید یکی از بدافزار های خطرناک کیلاگرها (Keylogger,Keystroke logging,Keyboard Capturing) هستند که می توانند هر حرف و کلیدی که روی صفحه کلید فشرده می شود را بصورت سخت افزاری یا نرم افزاری ضبط و در فایلی ذخیره کرده و به سرور یا ایمیل سروری بطور پنهانی ارسال نمایند. این بد افزارها بصورت پنهانی کار کرده و کاربر رایانه از آن اطلاعی ندارد. البته این بدافزارها گاهی می توانند نرم افزارهای مفیدی نیز محسوب شوند. مثلا می توان برای کنترل فرزندان و آگاهی از فعالیت های آنها در محیط اینترنت از این نرم افزارها استفاده کرد. استفاده های مفید دیگری نیز دارد. اما اکثر آنتی ویروس ها، این نرم افزار را یک بدافزار دانسته و از نصب آن جلوگیری می کنند. اولین KeyLogger توسط Perry Kivolowitz در 17 نوامبر سال 1983 نوشته شد که نشان دهنده قدمت زیاد این نوع حمله بوده و  همچنان از حملات خطرناک به حساب می آید.

کیلاگرهای نرم افزاری دارای چند بستر عملیات هستند:

  • بستر Hypervisor: که در لایه زیرین سیستم عامل اجرا شده و از شناسایی مصون می ماند. برای مثال می توان Blue Pill (جهت استفاده حتما لایسنس آن مطالعه شود) را نام برد و نرم افزار مقابل آن Red Pill است.
  • بستر کرنل: به دلیل اینکه هنگام نصب دسترسی به روت را بدست می آورد و اغلب بصورت rootkit اجرا می شوند که می توانند از کنترل سیستم عامل دور شوند و در نتیجه مثلاً می توانند خود را به عنوان یک درایور جا بزنند.
  • سایر بستر ها عبارتند از Form Grabbing Based، API-Based، Memory Injection Based.

برخی از کیلاگرهای سخت افزاری عبارتند از Firmware-Based،Keyboard Hardware،Wireless Keyboard and Mouse Sniffer، Keyboard overlays که جهت مقابله با آنها بایستی محافظت فیزیکی انجام داد.

در ادامه چند نرم افزار ضد کیلاگر رایگان معرفی می کنیم که رایگان بوده و سطح امنیت مناسبی دارند. هرند نسخه های رایگان سطح امنیتی نسبی دارند اما پیشنهاد می شود از نسخه ها غیر رایگان استفاده کنید.

نرم افزار KeyScrambler:این برنامه هر کلیدی که فشرده میشود را در kernel ویندز رمز گذاری کرده و در نتیجه از اطلاعات ورودی کیبورد محافظت میکند.  دانلود

نرم افزار zemana: این ضد کیلاگر قابلیت های بسیار خوبی دارد و در دو نسخه رایگان 30 روزه و غیر رایگان موجود است. دانلود