می 18, 2024 توسط sobhan Off

سیستم کنترل تردد و مدیریت پارکینگ ( هوشمند ، کنترل از راه دور ، کارتی ، برچسبی ، ریموتی )

کنترل تردد پارکینگ و سیستم مدیریت پارکینگ با تکنولوژی های مبتنی بر کنترل تردد پارکینگ با کارت rfid برد کوتاه ، کنترل تردد پارکینگ با کارت برد بلند uhf ، دستگاه کنترل تردد سیمکارتی برای کنترل از راه دور و هوشمندسازی پارکینگ ، ریموت کنترلر پارکینگ برای کنترل درب پارکینگ از فاصله ۳۰ متری طراحی و توسعه داده شده اند.

کنترل تردد پارکینگ مبتنی بر کارت های rfid برد کوتاه : دستگاه های کنترل تردد مبتنی بر کارت و تگ های rfid مایفر ۱۳/۵۶ مگاهرتز و فرکانس ۱۲۵ کیلوهرتز که از فاصله چند سانتیمتری عمل می کنند دستگاه برد کوتاه rfid نامیده می شوند. این دستگاه ها معمولا روی پایه یا دیوار نصب می شوند که هنگام عبور ماشین و با قرار دادن کارت جلوی آن ، درب پارکینگ باز می شود یا آسانسور فراخوانده می شود . می توان گفت بالاترین امنیت را این نوع دستگاه ها دارند

کنترل تردد پارکینگ مبتنی بر کارت های برد بلند uhf : دستگاه های uhf که برای کنترل تردد خودروها به پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرند از فاصله ۳ تا ۱۶ متری پوشش می دهند. با نزدیک شدن اتومبیل داری برچسب یا کارت uhf درب پارکینگ باز می شود. مزیت اصلی این نوع دستگاه مدیریت تردد ، عدم نیاز به عملیات دستی است.

کنترل تردد پارکینگ مبتنی بر هوشمند سازی سیمکارتی : استفاده از پیامک یا تماس با استفاده از اپلیکیشن یا ارسال کد نیز رواج چشمگیری دارد .

کنترل تردد پارکینگ مبتنی بر ریموت کنترل : استفاده از ریموت های ۳۱۵ مگاهرتز و ۴۳۳ مگاهرتز نوع متداول و پر کاربرد کنترل درب پارکینگ هستند . این دستگاه های کنترل تردد پارکینگ غالبا خیلی ساده هستند. اخیرا همیار امنیت دستگاه sh401P را تولید کرده است که دارای حافظه ثبت تردد و قابلیت پشتیبان گیری از کارت ها و ریموت ها می باشد.

کنترل تردد خودروهای با دوربین: نوع دیگر مدیریت ورود و خروج خودروهای پارکینگ استفاده از دوربین پلاک خوان است. با نزدیک شدن پلاک خودرو به دوربین درب باز می شود. عملیات صرفا وابسته به پلاک است که می تواند امنیت را تهدید کند

کنترل تردد پارکینگ با اینترنت: هوشمندسازی واقعی مبتنی بر اینترنت اشیا iot است . یکی از مشخصات هوشمند سازی کنترل از راه دور از هر مکانی است که این مشخصه وقتی به واقعیت تبدیل خواهد شد که کره زمین به اینترنت ماهواره ای مجهز شود. با استفاده از رمزنگاری داده های کنترلی می توان ارتباط امنی را ایجاد کرد

کنترل تردد درب ورودی با بلوتوث: اخیرا اپلیکیشن هایی گسترش یافته اند که با ارتباط بلوتوث می توان از فاصله ۱۰ متری درب پارکینگ را کنترل کرد. امنیت پایین ضعف این نوع سیستم ها است و نقطه قوت آن قیمت پایین آنهاست.